Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web

Překlady této stránky:

office365

MS Office 365

komunikace, soubory, organizace a online spolupráce

MS Office 365 je název pro skupinu moderních cloudových služeb a softwaru, které poskytuje firma Microsoft. Představuje sadu prostředků a technologií pro efektivní práci a spolupráci ve firemním, akademickém i domácím prostředí. 1)

Informace k ochraně osobních údajů v Office 365

Portál Office 365


Aktuality

Změna UPN

Aktuálně probíhá změna UPN - uživatelského jména pro přihlášení do Office 365. V současné době pro přihlášení do O365 používáte učo@ucn.muni.cz nebo učo@mail.muni.cz

Nově budete používat pro přihlášení učo@muni.cz

Tato změna bude mít vliv na přihlášení vašich aplikací ke službám o365, kde bude nutné se znovu přihlásit pod novým uživatelským jménem ve tvaru učo@muni.cz

Zde naleznete odkaz na návod, jak všechno opět zprovoznit. http://wiki.ics.muni.cz/zmena_prihlasovacich_udajuSystémové požadavky

Microsoft Office 365 podporuje následující operační systémy a balíky aplikací:

  • Windows 7 SP1
  • Windows 8
  • Windows 8.1
  • Windows 10
  • macOS (MAC OS X) verze 10.10 a vyšší (Yosemite, El Capitan, Sierra)
  • MS Office 2010, 2013, 2016 pro Windows
  • MS Office pro Mac 2011 a 2016
  • Lync pro Mac
  • OneDrive pro firmy pro Mac

Pro správnou funkčnost všech součástí ale doporučujeme používat nejnovější verze systému a aplikací (tj. Windows 10/macOS 10.12 a Office 2016 pro Windows a Mac). Ve starších verzích operačních systémů a aplikací Office nejsou některé funkce Office 365 podporovány, či nemusí správně a stabilně fungovat.


V jakých oblastech vám Office 365 pomůže?

Komunikace

Chatujte, konverzujte a pořádejte hlasové i video telekonference.
Doporučené nástroje jsou:

Doporučené postupy pro komunikaci

Ukládání a práce se soubory

Ukládejte své osobní i týmová pracovní data.
Doporučené nástroje jsou:

Doporučené postupy pro práci se soubory

Spolupráce na dokumentech

Sdílejte svá data, myšlenky, nápady, poznámky i soubory a dokumenty. Všechno můžete upravovat společně online.
Doporučené nástroje jsou:

Doporučené postupy pro spolupráci

Organizace času a (spolu)práce

Zorganizujte si vlastní čas a aktivity, vytvářejte úkoly pro svůj tým, nebo si veďte společné poznámky ke všemu, co děláte.
Doporučené nástroje jsou:

Doporučené postupy pro organizaci (spolu)práce


Srovnání funkcí a možností SharePointu a Skupin Office 365

Mobilní aplikace pro Office 365


Nástroje MS Office 365

Delve součást Office 365, která funguje jako nástroj pro zobrazení důležitých informací napříč součástmi Office 365. Na stránce Delve se zobrazují informace a dokumenty, které by pro Vás mohli být v danou chvíli nejzajímavější nebo důležité. Informace jsou shromažďovány napříč celým Office 365 (OneDrive, SharePoint atd.). Zobrazují se ale pouze ty informace, ke kterým již máte přístup (vlastní dokumenty, s Vámi sdílené dokumenty, nejčtenější dokumenty atd.).
Forms intuitivní nástroj pro tvorbu formulářů, dotazníků, průzkumů, registrací a podobně. Formulář je možné distribuovat pomocí odkazu, e-mailu, QR kódu či vložením na webovou stránku. Formuláře se vyplňují ve webovém prohlížeči (i na mobilních zařízeních). Výsledky jsou prezentovány pomocí přehledných grafů, pro podrobnější analýzu je možné je exportovat do Excelu.
MS Office Professional Plus kompletní balík kancelářských aplikací Office, které umožňují přímý přístup k službám Office 365. Zahrnuje aplikace: Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Access, Publisher, Outlook, Skype pro firmy, OneDrive pro firmy. Součástí je také sada Office Web Apps, která umožňuje pracovat s dokumenty přímo ve webovém prohlížeči (zahrnuje Word Online, Excel Online, PowerPoint Online, OneNote Online).
Pošta (Outlook) cloudová varianta e–mailové schránky (poštovního serveru), umožňující plnohodnotné zpracování e-mailů, kalendářů i kontaktů. Zahrnuje zabudovanou antivirovou ochranu a umožňuje přístup k poštovní schránce odkudkoliv skrze webové rozhraní a mobilní telefon s podporou ActiveSync (samozřejmostí je podpora IMAP a POP3 protokolů). K dispozici je také desktopová a mobilní aplikace Outlook.
OneDrive pro firmy osobní firemní cloudové úložiště dokumentů s kapacitou 1TB. Uložené soubory jsou přístupné odkudkoliv přes webové rozhraní, k dispozici je také aplikace pro synchronizaci souborů do počítače, stejně jako mobilní aplikace pro všechny mobilní OS. Soubory je možné sdílet s dalšími uživateli.
OneNote jeden z nejpokročilejších nástrojů pro organizaci poznámek. Umožňuje zaznamenávat poznámky, organizovat je v několika úrovních, vkládat různé typy objektů (obrázky, videa, výřezy stránek,…), převádět ručně psané poznámky, atd. Poznámkové bloky je možné také sdílet.
Planner nástroj pro vedení projektů a týmů. Umožňuje vytvářet plány (komplexní sady úkolů pro daný projekt, tým apod.), vytvářet, přiřazovat a organizovat a třídit úkoly, stejně jako vytvářet přehledy zpracování úkolů, grafy vytížení jednotlivých členů týmu.
SharePoint SharePoint je webová platforma společnosti Microsoft, jejímž cílem je usnadnění spolupráce mezi zaměstnanci. SharePoint zahrnuje řadu aplikací a nástrojů, umožňujících spravovat dokumenty, sdílet a vyhledávat informace, navrhovat a řídit pracovní postupy, vytvářet webové stránky a mnoho dalšího.
Skupiny Office 365 sdílený pracovní prostor pro týmy, zahrnující e–mail, konverzace, úložiště souborů (sdílených ve skupině), kalendář, poznámkový blok a nástroj pro plánování aktivit a úkolů členů týmu (aplikace Planner).
Skype pro firmy nástroj pro komunikaci v reálném čase, umožňující instant messaging (chat), audio a video hovory i další pokročilé funkce (sdílení plochy, nahrávání hovorů, konferenční hovory apod.).
Sway nástroj pro tvorbu interaktivních webových prezentací, výukových materiálů, fotoalb apod. Vytvořené prezentace je možné šířit a sdílet pomocí odkazu na adresu, na sociálních sítích nebo je vložit do webové stránky.
Video webový portál, určený k nahrávání a prohlížení videí v rámci organizace. Je vhodný k sdílení videí z porad, přednášek, prezentací apod.
Yammer soukromá „firemní“ sociální síť, poskytující přehled o dění na celé MU, stejně jako v menších skupinách na MU. Umožňuje vytvářet skupiny týmů, komunikovat a diskutovat, sdílet informace a dokumenty, i šířit informace širokému publiku.

Další informace k jednotlivým nástrojům včetně kompletní sady návodů naleznete po klepnutí na jejich název.

1) Některé z nástrojů existují ve dvou verzích – osobní a „pro firmy“ (Skype pro firmy, OneDrive pro firmy). Verze nástrojů „pro firmy“ jsou součástí balíku Office 365, osobní verze jsou vázané na soukromý Outlook.com účet. Přestože jsou jejich funkce víceméně totožné, jedná se o oddělené nástroje, které mají omezené možnosti vzájemné spolupráce.
office365.txt · Poslední úprava: 2017/04/28 09:02 autor: regner@ics.muni.cz