Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web

Překlady této stránky:

onedrive_zmena_upn

OneDrive pro firmy

Osobní úložiště OneDrive pro firmy a nově i SharePoint knihovny a úložiště Skupin Office 365 se synchronizují pomocí nového klienta OneDrive pro firmy nové generace (OneDrive for business client Next Gen).

Pro synchronizaci souborů existují dva typy klientů. Původní klient OneDrive pro firmy je součástí kancelářského balíku Office 365 Pro Plus. Ten dříve sloužil k synchronizaci knihoven SharePoint a souborů Skupin Office 365 – pokud jste si dříve některé z těchto úložišť synchronizovali do počítače, jsou připojeny pomocí tohoto klienta. Nově jsou uvedená úložiště synchronizována pomocí nového klienta. Starého klienta poznáte podle modré ikony obláčku (tmavší modrá, než u klienta nové generace), u které se po najetí kurzorem zobrazí text OneDrive pro firmy - ….

Klienta OneDrive pro firmy nové generace poznáte také podle jeho ikony v systémové liště – modrý obláček, který po najetí kurzorem myši zobrazí text OneDrive – Masarykova univerzita.

Po změně UPN je nutné klienta odinstalovat a znovu nainstalovat (pokud OneDrive klienta nové generace zatím nepoužíváte, nainstalujte si jej podle kroku 2. a dále).

1. Otevřete na svém PC Ovládací panely a následně Programy a funkce. Najděte položku Microsoft OneDrive a dejte ji odinstalovat.
Upozornění: Při odinstalaci se zruší také synchronizace soukromého úložiště OneDrive (spojeného s osobním účtem MS (např. Hotmail.com, Outlook.cz apod.)). Po opětovné instalaci klienta OneDrive je nutné nastavit znovu případně i synchronizaci soukromého úložiště.

2. Stáhněte si instalační soubor a naistalujte klienta.

3. Otevřete klienta Microsoft OneDrive z nabídky Start (dejte pozor, abyste nespouštěli starého klienta OneDrive pro firmy) a přihlaste se pomocí nových přihlašovacích údajů.

4. Pokud se sama neotevře nabídka na synchronizaci Vašeho úložiště, otevřete v prohlížeči webové rozhraní OneDrive pro firmy a klepněte na tlačítko Synchronizovat. Postupujte podle pokynů (doporučujeme nechat původní složku úložiště, klient následně sloučí všechny změny).

5. Pro synchronizaci knihoven SharePoint a souborů Skupin Office 365 (pokud je již nesynchronizujete) otevřete dané úložiště, také klepněte na Synchronizovat a postupujte dle pokynů.

onedrive_zmena_upn.txt · Poslední úprava: 2017/03/27 13:09 autor: sebastian.novotny@ics.muni.cz