Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


prizvani_externich_kolegu_ke_spolupraci_v_prostredi_office365

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
Následující verze
Předchozí verze
prizvani_externich_kolegu_ke_spolupraci_v_prostredi_office365 [2016/10/04 08:36]
sebastian.novotny@ics.muni.cz
prizvani_externich_kolegu_ke_spolupraci_v_prostredi_office365 [2017/09/14 23:18] (aktuální)
Řádek 1: Řádek 1:
-=====Základní požadavky pro spolupráci s kolegy mimo MU v prostředí Office 365=====+~~NOTOC~~
  
-Pokud potřebujete spolupracovat v prostředí Office 365 s kolegy, kteří nejsou zaměstnanci/​studenty na Masarykově univerzitě ​ na MU, je potřeba, aby měli MS účet. Ty existují pod řadou domén (nejčastěji jako hotmail.com a outlook.com). Pokud takový účet mají, mohou použít tento v rámci spolupráce s partnery na MU. Účet MS je možné využít v řadě situací:+====== Informace o službě přesunuty ======
  
-  * sdílení souborů z úložiště OneDrive pro firmy MU i z Vašeho úložiště +<note tip> 
-  * spolupráce ​na projektech v rámci SharePoint +Aktuální informace o této službě najdete ​na webu [[https://​it.muni.cz/​sluzby/​microsoft-office-365/​dalsi-informace/​moznosti-spoluprace-s-externimi-partnery|Katalogu služeb IT na MUNI]].</note> ​
-  * používání společných poznámkových bloků v aplikaci OneNote +
-  * online komunikace přes Skype/Skype pro firmy +
-  * a další+
  
-Pokud ještě MS účet nemají, doporučujeme si jej zřídit. Samotné zřízení účtu nijak nenutí změnit v současnosti používané e-mailové služby, MS účet je možné používat vedle svého aktuálního účtu, je možné nechat si z něj přeposílat zprávy na jiný (primárně používaný) účet apod. Jinak řečeno, MS účet může sloužit pouze k přihlašování do služeb Office 365, které jsou používány v rámci spolupráce. 
- 
----- 
- 
-Nový účet outlook.com si můžete zřídit na stránce [[https://​login.live.com/​]]. Zde klepněte na volbu **Nemáte účet? Vytvořte si ho**. Na následující stránce vyplňte dle pokynů celý formulář (doporučujeme odškrtnout volbu Zasílat mi propagační nabídky od Microsoftu). Pokud budete chtít používat přeposílání zpráv na jiný účet, zadejte také číslo mobilního telefonu (je nutné pro následné ověření účtu pomocí verifikačního kódu, zaslaného přes SMS). 
- 
-{{:​aktiv_uctu_ext_1.png?​400|}} 
- 
-Po vyplnění údajů klepněte na **Vytvořit účet**. Zobrazí se Vám úvodní stránka Vašeho nového účtu. Zde můžete přidat Vaši fotografii a v budoucnu také sledovat a nastavovat jednotlivé procesy a činnosti. Pokud chcete přejít do e-mailové schránky, klepněte na volbu **Zobrazit poštovní schránku**. ​ 
- 
-{{:​aktiv_uctu_ext_2.png?​400|}} 
- 
-Při prvním spuštění se bude schránka chvíli nastavovat, poté se již dostanete do standardního rozhraní outlook schránky. Používání outlook schránky je intuitivní a odpovídá běžným e-mailovým schránkám a účtům. 
- 
-{{:​aktiv_uctu_ext_3.png?​400|}} 
- 
-Pokud budete novou schránku používat pouze pro potřeby spolupráce,​ doporučujeme nechat si přeposílat doručené zprávy na e-mailovou adresu, kterou běžně používáte (tak, abyste nezmeškali žádnou aktivitu, novou zprávu apod). Při přeposílání zpráv zůstane kopie zprávy také ve schránce outlook.com. Přeposílání zpráv si můžete upravit v nastavení. 
- 
-1) Klepněte na ikonu **Nastavení** (ozubené kolečko vpravo nahoře) a vyberte **Možnosti**. 
- 
-2) V sekci **Účty** vyberte možnost **Přeposílání**. 
- 
-3) V nové nabídce klepněte na volbu **Začít přeposílat** a vyplňte svůj primární e-mail (na který chcete zprávy přeposílat). Zaškrtněte také volbu **Uložit kopii přeposlaných zpráv**. 
- 
-{{:​aktiv_uctu_ext_4.png?​400|}} 
- 
-4) Nakonec nahoře klikněte na **Uložit**. Zprávy by se Vám nyní měly přeposílat na zadaný e-mail. 
prizvani_externich_kolegu_ke_spolupraci_v_prostredi_office365.txt · Poslední úprava: 2017/09/14 23:18 (upraveno mimo DokuWiki)