Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web

Překlady této stránky:

stredni_uloziste

Střední úložiště

Střední úložiště je síťové datové úložiště („síťový disk“), které můžete využít pro ukládání libovolných pracovních dat, a to i ve výrazně většího objemu, než u standardního úložiště.

Je určeno pro data, se kterými se převážně aktivně pracuje. Úložiště lze v počítači připojit jako další disk. S dokumenty pak pracujete jako na každém jiném disku – otevíráte je, upravujete, ukládáte.

Střední úložiště je vhodné i pro ukládání velkých souborů, jako jsou videa nebo rozsáhlá data z měření. Je určeno pro ukládání dat o velikosti až jednotek nebo menších desítek terabajtů.

Vlastnosti úložiště

  • Kapacita: kapacita úložiště závisí na potřebách pracoviště a technických možnostech dostupných zdrojů úložišť. Lze ale pracovat i s objemy terabajtů nebo menších desítek terabajtů.
  • Sdílení dat: sdílení nastavuje administrátor úložiště na žádost dle konkrétních potřeb pracoviště. Lze vytvářet i dosti komplikované struktury přístupových práv.
  • Přístup: k úložišti se dostanete z kteréhokoli počítače v síti MU, včetně WiFi sítí Eduroam a MUNI. Z jiných sítí (např. z domu nebo během služební cesty) se k úložišti připojíte přes SFTP nebo VPN.
  • Dostupnost: Úložiště je postaveno tak, aby mu hrozilo minimum výpadků. Pokud už k výpadku dojde, snažíme se jej vyřešit co nejdříve.
  • Zálohování: Data jsou zálohována každý den. V případě, že si například smažete důležitý soubor, lze jej na požádání obnovit.

Služba je určena:
Zaměstnancům MU | Po dohodě studentům MU a externistům

Prezentaci služby Střední úložiště najdete na webu ÚVT.

stredni_uloziste.txt · Poslední úprava: 2015/08/31 16:00 autor: pesa@ics.muni.cz