Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


stredni_uloziste

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
Následující verze
Předchozí verze
stredni_uloziste [2015/08/31 14:24]
pesa@ics.muni.cz
stredni_uloziste [2018/05/11 13:48] (aktuální)
Řádek 1: Řádek 1:
 ~~NOTOC~~ ~~NOTOC~~
-====== Střední úložiště ====== 
  
-[[http://​ics.muni.cz/​cs/​katalog-sluzeb/​datova-uloziste/​stredni-uloziste|{{ :​stredni_uloziste:​stred_u.png?​200|}}]]+====== Informace o službě přesunuty ======
  
-**Střední úložiště je síťové datové úložiště („síťový disk“), které můžete využít pro ukládání libovolných pracovních dat, a to i ve výrazně většího objemu, než u [[:standardni_uloziste|standardního úložiště]].**+<note tip> 
 +Aktuální informace o této službě najdete na webu [[https://​it.muni.cz/​sluzby/​sitova-uloziste-mu|Katalogu služeb IT na MUNI]]. 
 +</​note> ​
  
-Je určeno pro data, se kterými se převážně **aktivně pracuje**. Úložiště lze v počítači připojit jako další disk. S dokumenty pak pracujete jako na každém jiném disku – otevíráte je, upravujete, ukládáte. 
- 
-Střední úložiště je vhodné i pro ukládání **velkých souborů**, jako jsou **videa** nebo **rozsáhlá data z měření**. Je určeno pro ukládání dat o velikosti až **jednotek nebo menších desítek terabajtů**. ​ 
- 
- 
-==== Návody a kontakt ==== 
-  * [[stredni_uloziste:​navody|Základní dokumentace]] 
-  * [[helpdesk@ics.muni.cz]]~~SP~~ ~~SP~~ ~~SP~~ ~~SP~~telefon:​ 549 49 7722 
-==== Vlastnosti úložiště ==== 
- 
-  * **Kapacita:​** kapacita úložiště závisí na potřebách pracoviště a technických možnostech dostupných zdrojů úložišť. Lze ale pracovat i s objemy terabajtů nebo menších desítek terabajtů. 
-  * **Sdílení dat:** sdílení nastavuje administrátor úložiště na žádost dle konkrétních potřeb pracoviště. Lze vytvářet i dosti komplikované struktury přístupových práv. 
-  * **Přístup:​** k úložišti se dostanete z kteréhokoli počítače v síti MU, včetně WiFi sítí Eduroam a MUNI. Z jiných sítí (např. z domu nebo během služební cesty) se k úložišti připojíte přes SFTP nebo VPN. 
-  * **Dostupnost:​** Úložiště je postaveno tak, aby mu hrozilo minimum výpadků. Pokud už k výpadku dojde, snažíme se jej vyřešit co nejdříve. 
-  * **Zálohování:​** Data jsou zálohována každý den. V případě, že si například smažete důležitý soubor, lze jej na požádání obnovit. 
- 
- 
- 
-**Služba je určena:​**\\ 
-Zaměstnancům MU | Po dohodě studentům MU a externistům 
- 
- 
- 
-Prezentaci služby [[http://​ics.muni.cz/​cs/​katalog-sluzeb/​datova-uloziste/​stredni-uloziste|Střední úložiště]] najdete na webu ÚVT. 
stredni_uloziste.txt · Poslední úprava: 2018/05/11 13:48 (upraveno mimo DokuWiki)