Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web

Překlady této stránky:

zmena_prihlasovacich_udaju

Změna přihlašovacích údajů a jak se s ní vypořádat


Zaměstnanci a studenti, kterým se změnilo přihlašovací jméno v Office 365, se budou přihlašovat nově takto:

 • Místo UČO@mail.muni.cz použijte UČO@muni.cz.
 • Místo UČO@ucn.muni.cz použijte UČO@muni.cz.

Toto přihlašovací jméno využijete při přihlášení k webovému rozhraní Office 365 i k aplikacím, které se k Office 365 připojují.

Vaše heslo pro přihlášení zůstavá stejné, tedy sekundární heslo (pokud nemáte nastavené vlastní heslo).

Nová podoba přihlašovacího jména do Office 365 je UČO@muni.cz.


Změna uživatelského jména s sebou nese několik dalších důsledků a změn, především co se týká používání desktopových aplikací pro jednotlivé nástroje Office 365. Níže naleznete seznam možných změn a problémů, na které můžete narazit a návody, jak se s nimi vypořádat.

V důsledku změny přihlašovacího jména nebudou nadále fungovat původní odkazy na soubory z Vašeho úložiště OneDrive pro firmy a na Váš poznámkový blok. Pokud jste tedy s někým sdíleli svůj poznámkový blok nebo soubor z Vašeho úložiště, je potřeba dané osobě zaslat nový odkaz na soubor/znovu nastavit sdílení souboru.


Pro macOS klepněte ZDE

Pro mobilní OS klepněte ZDE

Pro problémy s webovým rozhraním klepněte ZDE


Outlook a poštovní schránka

Pokud již poštovní schránku Office 365 využíváte, projeví se změna UPN tak, že po určité době si aplikace Outlook vyžádá zadání nových přihlašovacích údajů. Vyplňte nové údaje dle pokynů (pošta ve webovém rozhraní je normálně přístupná na základě přihlášení pomocí nových údajů). Pokud máte poštu připojenou do aplikace Thunderbird, je nutné účet smazat a nastavit znovu.

Pokud jste schránku Office 365 zatím nepoužívali (např. Vám byla zřízena až nyní), můžete ji začít využívat. Ke schránce můžete přistupovat přes webové rozhraní v prohlížeči, nainstalovat si a začít používat desktopovou aplikaci Outlook 2016, nebo si připojit schránku do jiného poštovního klienta (např. Thunderbird).


Skype pro firmy

Po změně uživatelského jména se aplikace Skype pro firmy nepřihlásí k Vašemu účtu a místo toho si vyžádá zadání přihlašovacích údajů. Vyplňte nové přihlašovací údaje (UČO@muni.cz a sekundární heslo) a dejte je uložit.


Kancelářské aplikace Office

Kancelářské aplikace Word, Excel a PowerPoint je potřeba přihlásit pod novým uživatelským jménem. Nejvhodnější postup je nejdříve odhlásit původní účet:
Soubor > Účet > Odhlásit se

A následně se přihlásit pod novým účtem: Soubor > Účet > Přihlásit se nebo kliknout na Přihlásit se v pravém horním rohu aplikace. 1)


OneDrive pro firmy

Klient aplikace OneDrive pro firmy synchronizuje osobní úložiště, stejně jako dokumenty z knihoven na SharePointu a ve Skupinách Office 365. Návod, jak postupovat při změně uživatelského jména naleznete zde.


OneNote 2016

Po změně uživatelského jména je nutné přihlásit aplikaci OneNote 2016 pod novým uživatelským jménem a zároveň znovu připojit poznámkové bloky.

Prvním krokem je přihlášení aplikace pod novým uživatelským jménem. Nejvhodnější postup je nejdříve odhlásit původní účet:
Soubor > Účet > Odhlásit se
A následně se přihlásit pod novým účtem:
Soubor > Účet > Přihlásit se
nebo kliknout na Přihlásit se v pravém horním rohu aplikace.

Druhým krokem je znovupřipojení poznámkových bloků.
Nejdříve zkontrolujte, které poznámkové bloky se dále synchronizují a které ne:

 • s velkou pravděpodobností budou nesynchronizované bloky samy upozorňovat na problém se synchronizací
 • případně proveďte změnu v každém poznámkovém bloku a sledujte, zda se synchronizuje

Následně odpojte původní poznámkové bloky, u kterých již nejde synchronizace:

 • rozevřete seznam připojených poznámkových bloků
 • vyberte požadovaný blok a klepněte na něj pravým tlačítkem
 • vyberte Zavřít tento poznámkový blok
 • nakonec zavřete aplikaci OneNote 2016

Nakonec poznámkové bloky znovu připojte. To zahrnuje dvě části:

 1. otevřete daný poznámkový blok ve webovém rozhraní
  • přihlaste se do Office 365
  • otevřete si potřebné poznámkové bloky (soukromý přímo z rozcestníku, poznámkové bloky skupin a SharePoint webu z jejich stránek)
 2. poté znovu otevřete aplikaci OneNote 2016
  • vyberte Soubor > Otevřít
  • v pravé části v sekci nedávno otevřených si najděte poznámkový blok, který jste zrovna otevřeli ve webovém rozhraní a klepněte na něj pro otevření (ujistěte se, že otevíráte aktuální verzi vašeho poznámkový blok, proto najeďte kurzorem na název bloku, počkejte, až se zobrazí jeho URL adresa a zkontrolujte, že obsahuje vaše nové uživatelské jméno)
  • opakujte akci pro všechny poznámkové bloky, které chcete připojit
1) Po změně přihlašovacích údajů je možné, že se toto přihlášení samo vypropaguje do ostatních aplikací (v rámci Word, Excel, PowerPoint, OneNote). Při otevírání dalších aplikací proto nejdříve zkontrolujte, zda již nejste přihlášení pod novým uživatelským jménem, a teprve pokud ne, proveďte přehlášení i zde.
zmena_prihlasovacich_udaju.txt · Poslední úprava: 2017/04/16 09:42 autor: sebastian.novotny@ics.muni.cz